Dallime mes rishikimeve të "Gjenerali i ushtrisë së vdekur (film)"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
No edit summary
|}}
 
'''Ghjenerali i ushtrisë së vdekur''' film televiziv shqiprarshqiptar. Prodhim i [[RTVSH]] në vitin 1975, bazuar në romanin e [[Ismail Kadare]]me të njëjtin titull. regjizor [[Vladimir Prifti]], skenar [[Piro Mani]] dhe [[Qenan Toro]].
 
===Përmbajtja===

Menyja e lëvizjeve