Dallime mes rishikimeve të "Gjenerali i ushtrisë së vdekur (film)"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
|DrejtorArt=
|Prerja= [[Ismail Balla]]
|Producenti= [[RTVSHRTSH]]
|Aktori1= [[Sandër Prosi]]
|Aktori2= [[Pjetër Gjoka ]]
|}}
 
'''Ghjenerali i ushtrisë së vdekur''' film televiziv shqiptar. Prodhim i [[RTVSHRTSH]] në vitin 1975, bazuar në romanin e [[Ismail Kadare]]me të njëjtin titull. regjizor [[Vladimir Prifti]], skenar [[Piro Mani]] dhe [[Qenan Toro]].
 
===Përmbajtja===

Menyja e lëvizjeve