Dallime mes rishikimeve të "Gjenerali i ushtrisë së vdekur (film)"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
|}}
 
'''Ghjenerali i ushtrisë së vdekur''' film televiziv shqiptar. Prodhim i [[RTSH]] në vitin 1975, bazuar në romanin e [[Ismail Kadare]] me të njëjtin titull. regjizor [[Vladimir Prifti]], skenar [[Piro Mani]] dhe [[Qenan Toro]].
 
===Përmbajtja===
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve