Ndryshimi mes inspektimeve të "Korsacka"

Jump to navigation Jump to search
5 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|Famullia =
|Shënjtori =
|Lartësia = 643 764
|Zona Kohore =
|Ora Verore =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=40 | gjer_m=7 | gjer_s=57 | gjer_dr =N
| gjat_g=20 | gjat_m=41 | gjat_s=7 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësi =
|gjatësi =
 
== Gjeografia ==
Vendbanimi Korsacka ishte një fshat Shqiptarshqiptar, qe ndodheshe pranë kufirit Shqiptaroshqiptaro-Grekgrek përpara Luftës e Dytë Botërore. Gërmadhat të Korsackës sot gjenden në komunën e Konicës në qarkun i Janinës, Greqi. Fshati Korsacka ishte ndërtuar në periferi të maleve së Pindit. Gjithashtu Korsacka ka një lartësi prej 643 metra.<ref>[http://www.fallingrain.com/world/GR/17/Prosilion4.html Maps, Weather, Videos, and Airports for Prosilion, Greece]</ref> Ky fshat ishte një vendbanim në krahinë historik, etnografik dhe gjeografik i njohur si Kolonjë, në rajonin i Toskërisë.
 
== Demografia ==
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/GR/1758/Prosilion4Prosilion2.html vendndodhja]
 
== Burimet ==

Menyja e navigimit