Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Arabët"

153 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 31.44.65.95) dhe riktheu rishikimin 1833715 nga 79.106.195.61)
vNo edit summary
[[Skeda:Hadîth Bayâd wa Riyâd - BAV Ar368 f10r - Garden scene.jpg|parapamje|Kultura arabe në [[Andaluzia|Andaluzi]] ([[Spanja|Spanjë]], shek. 12)]]
'''Arabët''' ([[Arabishtja|arabisht]]: عرب‎‎, ''‘arab'') janë një [[Populli|popull]]<nowiki/>që flasin [[Gjuha arabe|gjuhën arabe]], e janë kryesisht të vendosur në [[Gadishulli Arabik]], në [[Lindja e Mesme|Lindjen e Mesme]] dhe në [[Afrika veriore|Afrikën Veriore]].
 
1.542

edits