Ndryshimi mes inspektimeve të "Freddie Mercury"

Jump to navigation Jump to search
18 bytes removed ,  2 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.33.33.140) dhe riktheu rishikimin 1665669 nga Wielemir
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.33.33.140) dhe riktheu rishikimin 1665669 nga Wielemir)
'''Freddie Mercury''' ishte një këngëtar, kompozitor anglez. Ishte lideri i një bande rroku qe quhej Queen. Ai lindi me [[5 shtator]] [[1946]] dhe vdiq më [[24 nëntor]] 1991. Ai ishte biseksual
 
Disa nga këngët me të famshme të bandës ishin: ''We will rock you'', ''Show must go on'', ''We are the champions'', ''Bohemian Rhapsody'', ''Don't stop me now'', ''Somebody to love'' etj. Ai lindi ne [[Zanzibar]] dhe për disa kohe kur ishte fëmije jetoi ne [[India|Indi]]. Ai është cilësuar si një nga zërat me te mire. Freddie Mercury vdiq nga bronkopneumonia kur ishte vetëm 45 vjeç. Për nder te tij janë ngritur edhe disa statuja.

Menyja e navigimit