Ndryshimi mes inspektimeve të "Gunnar Nordahl"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
}}
 
'''Gunnar Nordahl''' ([[19 tetor]] [[1921]]) është një ish-futbollist suedez, i njohur më mirë gjatë kohës ku luajti për skuadrën e [[AC Milan]] gjatë viteve 1949 dhe 1956 ku fitoi edhe 2 [[Serie A]], dhe gjithashtu është dhe Golashënuesigolashënuesi më i mirë i klubit me 225 Golagola në 291 Ndeshjendeshje. Nordahl është edhe Golashënuesi i tretë i [[Kombëtarja suedeze e futbollit|Kombëtares Suedeze]] me 43 Golagola në 33 Ndeshjendeshje. Ai është konsideruar si një nga lojtarët suedez më të mirë të të gjitha kohërave.
 
==Statistikat==
[[Kategoria:Futbollistë në Degerfors IF]]
[[Kategoria:Futbollistë në IFK Norrköping]]
[[Kategoria:Futbollistë në ACA.C. Milan]]
[[Kategoria:Futbollistë në A.S. Roma]]
[[Kategoria:Trajnerë në AS Roma]]

Menyja e navigimit