Ndryshimi mes inspektimeve të "Shigjetari (yjësia)"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:Sagittarius IAU.svg|400px|thumb|Shigjetari]]
 
'''Shigjetari''' është njëra nga yjësitë e [[Horoskopi|horoskopit]].
Është një nga 48 yjësitë e paraqitura nga astronomi grek i shekullit II [[Ptolemeu]] dhe gjendet edhe në listën me [[88 yjësitë moderne]].
Gjendet mes [[Akrepi (yjësia)|Akrepit]] në përëndim dhe [[Bricjapi (yjësia)|Bricjapit]] në lindje.
 
[[Skeda:Sagittarius IAU.svg|400px|thumb|Shigjetari|center]]
[[Kategoria:Horoskopit]]
 
[[Kategoria:Horoskopit]]
[[Kategoria:Astronomi]]

Menyja e navigimit