Dallime mes rishikimeve të "Miti"

Jump to navigation Jump to search
40 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Fjala '''Mitmit''' rrjedh nga fjala [[Gjuha greke|greke]] ''mythos'' (μύθος), që do të thotë "tregim".
 
== Përdorimi akademik ==
 
[[Kategoria:Mitologji]]
[[Kategoria:Fjalë dhe shprehje greke]]
3.800

edits

Menyja e lëvizjeve