Ndryshimi mes inspektimeve të "Kodra e Dashecit"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
<ref name="gn791623">[http://www.geonames.org/791623/dosevacko%20brdo.html Doševačko Bërda] në [http://www.geonames.org/about.html Geonames.org (cc-by)]; pas përditësuar më 2012-01-19; baza e të dhënave të shkarkuar në 2015-05-23</ref>
 
Klima në këtë zonë është e lagësht dhe subtropikale. Temperature mesatare vjetore është rreth 11 ° C. Muaji më i ngrohtë është korriku, kur temperatura mesatare është rreth 24 ° C, dhe më muaji më i ftohtë është muaji dhjetor, me -2 ° C. Reshjet mesatare vjetore janë rreth 1134 milimetra. Muaji me më së shumti reshje është muaji maj, me një mesatare prej 143 mm të reshjeve, dhe muaji më i thatë është gushti, me 25 mm reshje.<ref name="nasa">{{Cite web|url=http://neo.sci.gsfc.nasa.gov/dataset_index.php|title=NASA Earth Observations Data Set Index|access-date=30 Enerojanar 2016|publisher=NASA}}</ref><ref name="nasarain">{{Cite web|url=http://neo.sci.gsfc.nasa.gov/view.php?datasetId=TRMM_3B43M&year=2014|title=NASA Earth Observations: Rainfall (1 month - TRMM)|access-date=30 janar 2016|publisher=NASA/Tropical Rainfall Monitoring Mission}}</ref>
<ref name="nasarain">{{Cite web|url=http://neo.sci.gsfc.nasa.gov/view.php?datasetId=TRMM_3B43M&year=2014|title=NASA Earth Observations: Rainfall (1 month - TRMM)|access-date=30 Enero 2016|publisher=NASA/Tropical Rainfall Monitoring Mission}}</ref>
 
== Shih edhe ==
{{Coord|42.7322|20.8475|display=title}}
 
== ReferencaReferencat ==
{{reflist}}
 

Menyja e navigimit