Dallime mes rishikimeve të "Qazim Koculi"

Jump to navigation Jump to search
11 bytes added ,  2 vjet më parë
v
Mustafa Kruja në shënjë mospajtimi ndaj Mëkëmbësit të Mbretit Jacomoni që nuk pranoi të arrestoheshin e të gjykoheshin vrasësit e Qazim Koculit, paraqiti menjëherë dorëheqjen nga posti i kryeministrit<ref>Memishaj E., ''E kaluara nuk mund të analizohet e korrigjohet me mjetet që na la ajo: Rreth shkrimit të Dashnor Kaloçit dhe Fari Shaskës: "Si u persekutua familja e Qazim Koculit"'', 55. - Nr. 177, 27 korrik, 2002, f. 18 - 19.</ref>.
 
== BurimeReferencat ==
{{reflist|2}}{{Kryeministrat e Shqipërisë|state=collapsed}}
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Lindje 1883]]
[[Kategoria:Vdekje 1943]]
[[Kategoria:KuvendiMinistra itë Punëve Publike të Shqipërisë]]
[[Kategoria:Kryeministra të Shqipërisë]]
[[Kategoria:ShqiptarëMinistra myslimanëtë Bujqësisë të Shqipërisë]]
[[Kategoria:Njerëz nga Vlora]]
[[Kategoria:Ushtarakë shqiptarë]]
3.800

edits

Menyja e lëvizjeve