Dallime mes rishikimeve të "Agjencia e Sigurisë Kombëtare"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
vNo edit summary
Puna e komunikimit të sigurt qeveritar e ka futur ASKA-n në fusha të shumta [[Teknologjia|teknologjike]] duke përfshirë skicimin e posaçëm komunikativ [[hardueri]]k dhe [[software|softuerik]], prodhimin e përkushtuar të [[Gjysmëpërcjellësi|gjysmëpërcjellësve]] (aty ndodhet një fabrikë e prodhimit të [[Çipi|çipave]] në [[Ft.Meade]]), dhe kërkimin e përparuar [[kriptografia|kriptografik]]. Agjencia bën [[kontrata]] me sektorë privatë në fushat e kërkimit dhe pajimit.
 
<br />
== Historia e agjencisë ==
 
== Ndërthurjet me kriptografi joqeveritare ==
 
== Patenta ==
 
== ECHELON ==
 
== Përgjimet telefonike ==
 
== Grupi i punës ==
 
=== Drejtorët ===
 
=== Drejtorët deputetë ===
 
=== Kriptoanalistë të njohur ===
 
== Sistemi i deshifrimit të ASKA-s ==
 
== E kaluara dhe e tashmja e veprimtarive të SIGINT ==
 
== Nëpër trillime ==
 
== Shënime ==
 
=== Kompjuterët e ASKA-s ===
 
== Lexime të mëtejshme ==
==Shiko edhe==
* [[DIA]]

Menyja e lëvizjeve