Ndryshimi mes inspektimeve të "Kafsha"

Jump to navigation Jump to search
25 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e 79.106.143.120 (diskutimet) në versionin e fundit nga Dardanianwiki.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.143.120 (diskutimet) në versionin e fundit nga Dardanianwiki.)
Etiketa: Rollback
{{Automatic taxobox
| name = Animals~Martin GarrixAnimalia
| color = beige
| image =
* Në kafshët jorruazore hyjnë sfungjerët, lekuregjemboret (ekinodermatet), qeliza djegesit(knidaret), butaket (molusket), krimbat si dhe kembenyjetuarit(arthoropoda).
 
* Kafshet rruazore jane kafshet me te perparuara si nga ana e fizike,me pershtatjen e mjedisit, me te gjitha aparatet qe formojne trupin e kafshes,por edhe nga ana e te menduarit. Në këtë tip bëjnë pjesë peshqit të cilët janë kafshët rruazore primitive, amfibet të cilët jetojnë edhe në toke edhe në ujë, zvarraniket, shpendët dhe gjitaret dhe une jam.
 
==Etimologjia==

Menyja e navigimit