Ndryshimi mes inspektimeve të "Qiproja"

Jump to navigation Jump to search
27 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Qipro është republikë që nga viti 1960 dhe më parë ka qenë koloni Angleze. Më datë 01.05.2004 pjesa Greke e Qipros u anëtarësua në BE, përkundër votimit grek kundër bashkimit të ishullit ndërsa Turqit votuan për bashkim.
 
== Historia == ajo esht e ndar ne dy pjes
 
== Politika ==
Anonymous user

Menyja e navigimit