Dallime mes rishikimeve të "Mareci"

Jump to navigation Jump to search
253 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Censusi 2011 http://pop-stat.mashke.org/kosovo-ethnic-loc2011.htm)
'''Marec''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Prishtinës|Prishtinës]], [[Kosovë]]. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin '''Merion'''.
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->
Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 432 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si [[Shqiptarët në Kosovë|shqiptarë]].<ref>''[http://pop-stat.mashke.org/kosovo-ethnic-loc2011.htm Ethnic composition of Kosovo 2011]''. Shqyrtuar: 15 mars 2019.</ref>
 
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 

Menyja e lëvizjeve