Ndryshimi mes inspektimeve të "Genc Nuza"

Jump to navigation Jump to search
353 bytes removed ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
'''Genc Nuza''' (i lindur më 21 prill 1989) është një gjyqtar profesionist i [[Futbolli|futbollit]] [[Shqiptarët në Kosovë|shqiptar i Kosovës]] , i cili zyrtarisht kryeson në [[Superliga e Kosoves|Superleague të futbollit të Kosovës]] dhe gjithashtu për [[FIFA]] .
| Figura = Genc Nuza, Football Referee.jpg
{{Kutia Gjyqtar i Futbollit
| Emri = Genc Nuza
| Figura = Genc Nuza, Football Referee.jpg
| Madhësia e Figurës = 325px
| Data_e_Lindjes = 21 Prill 1989
| Vendi_i_Lindjes = [[Prishtina]] [[Republika Federale Socialiste e Jugosllavisë|Jugosllavia]] {{YUG}}
| Fillimi_i_Karrierës = 2011- [[FFK]]
| Renditja_nga_FIFA = 2017- [[FIFA]]
}}
 
== Kariera ==
 

Menyja e navigimit