Dallime mes rishikimeve të "Arrtemije Rradosavleviqi"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Faqe e re: Artemije Radosavljeviç është peshkopi i Rashkës dhe Prizrenit, pra i Kosovës Artemije Radosavljeviç është bërë i njohur për tërheqjen e nënshrimit të patriku serb Pavle nga...)
 
v
- Realizimi i tij në këtë formë është kundër interesave të serbëve dhe të kishës së tyre, sepse nuk mund t’i rindërtojnë kishat ata që i kanë sdhkatërruar, pra shqiptarët dhe institucionet e tyre.
 
Si do që jetë peshkopit ju deshtë që të i nënshtrohet realitetit dhe ta pranojë këshilln e të parit të Kishës serbe Pavlit, kësillë e ndikuar nga [[Amfilohije Radoviç]] pretenduesin e karrikës.
{{cung}}
 

Menyja e lëvizjeve