Ndryshimi mes inspektimeve të "Lasgush Poradeci"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(rregullova gjera)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| pseudonim = Lasgush Poradeci
| foto = File:Pogradec Promenade.jpg
| foto_madhësia = 250px
| emri i vërtetë = Llazar Sotir Gusho
| ditëlindja = [[27 Dhjetor]] [[1898]]
*Poet}}
}}
'''Llazar Sotir Gusho,''' ([[27 dhjetor]] [[1898]][[12 nëntor]] [[1987]]), i njohur me pseudonimin '''Lasgush Poradeci''',{{efn|''Las'', nga tri shkronjat e para të emrit, ''Gush'' nga mbiemri i tij dhe ''Poradeci'', qyteti i vendlindjes që autori i referohej ''Poradec''}} ishte një poet dhe shkrimtar [[shqiptar]].
 
'''Llazar Sotir Gusho,''' ([[27 dhjetor]] [[1898]] – [[12 nëntor]] [[1987]]), i njohur me pseudonimin Lasgush Poradeci, ishte një poet dhe shkrimtar [[shqiptar]].
 
== Jeta ==

Menyja e navigimit