Ndryshimi mes inspektimeve të "Jarno Trulli"

Jump to navigation Jump to search
489 bytes added ,  1 vit më parë
 
Gjatë prezantimit të [[Lotus T127]], Trulli pranoi gjatë një interviste me [[Autosport]] se ekipet [[US F1 Team|US F1]] dhe [[Sauber]] kanë qënë në kontakt me të.<ref>{{cite web|url=https://www.motorsport.com/f1/news/trulli-admits-2010-talks-with-sauber/355246/|title=Trulli admits 2010 talks with Sauber|trans-title=Trulli pranon bisedimet me Sauberin në vitin 2010|publisher=Motorsport.com|language=en|date=18 janar 2010|accessdate=1 maj 2019}}</ref> Në fund të vitit 2009, Trullit j'u kërkua të provonte një makinë [[NASCAR]] të ekipit Toyota në Amerikën e Veriut. Makina ishte bërë gati nga [[Michael Waltrip Racing]].
 
=====2011=====
Trulli vazhdoi të garonte për ekipin edhe në [[Kampionati Botëror i Formula Një 2010|sezonin 2011]], duke pasur sërisht shok skuadre Kovalainen.<ref>{{cite web|url=http://edition.cnn.com/2010/SPORT/motorsport/12/01/team.lotus.kovalainen.trulli/index.html|title=Team Lotus stand by Trulli and Kovalainen for 2011|trans-title=Team Lotus qëndron krah Trullit dhe Kovalainen për vitin 2011|publisher=CNN.com|language=en|date=26 janar 2011|accessdate=1 maj 2019}}</ref>
 
===Tjetër===

Menyja e navigimit