Ndryshimi mes inspektimeve të "Nursultan"

Jump to navigation Jump to search
6 bytes added ,  1 vit më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Demografia ==
Në vitin 2007, popullsia në AstanaNursultan ishte 600,.200 banorë. Në vitin 1999, AstanaNursultani kishte 281,.000 banorë (60% kazakë, 30% rusë, 10% ukrainas dhe gjerman). Në 2030 parashikohet të ketë mbi 1,.000,.000 banorë.
 
==Gjeografia==

Menyja e navigimit