Dallime mes rishikimeve të "Nursultan"

Jump to navigation Jump to search
7 bytes added ,  3 vjet më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
==Transporti==
AstanaNursultani ka Aeroportin Ndërkombëtar të AstanësNursultanit, që u projektua nga arkitektin japonez Kisho Kurokawa. Po ashtu projektohet dhe një metro nëntokë, Astana Metro.
 
== Lidhje të jashtme ==

Menyja e lëvizjeve