Dallime mes rishikimeve të "Abbeville"

Jump to navigation Jump to search
12 bytes added ,  3 vjet më parë
Kat.
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
(Kat.)
|Pamje =Musée Boucher-de-Perthes.jpg
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni =[[PicardieHauts-de-France]]
|Departamenti =[[Somme]]
|Qarku =Abbeville
}}
 
'''Abbeville''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] në [[Francë]]. Abbeville bën pjesë në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Somme]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[PicardieHauts-de-France]]. Komuna ka një popullsi prej 24237 banorë dhe sipërfaqe prej 26.42&nbsp;km².
 
== Referencat ==
* {{commonscat|Abbeville}}
 
[[Kategoria:KomunatKomuna e FrancësSomme|Abbeville]]
 
 

Menyja e lëvizjeve