Dallime mes rishikimeve të "Shangai"

Jump to navigation Jump to search
7 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 185.200.215.191 (diskutimet) në versionin e fundit nga 78.250.100.16.
(Bjchk. G)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 185.200.215.191 (diskutimet) në versionin e fundit nga 78.250.100.16.)
Etiketa: Rollback
Shangai ka një klimë subtropikale me lagështi dhe ka katër stinë të ndara. Në dimër, erërat e ftohta të veriut nga Siberia, mund të shkaktojnë që temperatura natën të bjerë poshtë ngrirjes, edhe pse për shumë vite ka pasur vetëm një ose dy ditë reshje bore. Vera në Shangai është shumë e ngrohtë dhe e lagësht, me përmbytje të rastit apo stuhi forta. Qyteti është gjithashtu i ekspozuar ndaj Tajfunëve, asnjë nga të cilët në vitet e fundit nuk ka shkaktuar dëme të konsiderueshme. Stinët më të bukura janë ato të pranverës dhe të vjeshtës, e cila në përgjithësi është me diell dhe e thatë. Shanghai ka mesatarisht 1.878 orë me diell në vit, me temperaturën më të nxehtë të regjistruar ndonjëherë 40 °C (104 °F), dhe më të ulët -12 °C (10,4 °F). Numri mesatar i ditëve me shi është 112 në vit, me muajin të lagësht qershorin.
 
== Economia ==nbcvbkx
 
== Demografia ==

Menyja e lëvizjeve