Ndryshimi mes inspektimeve të "Johann Wolfgang Döbereiner"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
 
[[Figura:Johann_Wolfgang_D%C3%B6bereiner.jpg|thumb|Johann Wolfgang Döbereiner]]
 
'''Johann Wolfgang Döbereiner''' lindi më [[13 dhjetor]] 1780 në[[ Hof]] dhe vdiq më [[24 mars]] 1849 në [[Jena]]. Ishte kimist gjerman, i cili njihet edhe si parapropozues për formimin e sistemit periodik dhe me kontrollimin e [[Platin]]it shkoi në rrugën e katalizës[[katalizë]]s.
 
[[Category:Kimistë gjermanë]]
[[Category:Lindje 1780 ]]
[[Category:Vdekje 1849 ]]
 
[[de:Johann Wolfgang Döbereiner]]
901

edits

Menyja e navigimit