Ndryshimi mes inspektimeve të "Bruno Vespa"

Jump to navigation Jump to search
185 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e 87.10.210.65 (diskutimet) në versionin e fundit nga 89.159.92.51.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 87.10.210.65 (diskutimet) në versionin e fundit nga 89.159.92.51.)
Etiketa: Rollback
 
[[File:Bruno Vespa (cropped).jpg|thumb|150px]]
'''Bruno Paolo Vespa''' (L'Aquila, 27 maj 1944) është gazetar, prezantues televiziv dhe shkrimtar italian. Ish-drejtor i TG1, ai është krijuesi dhe mbajtësi i programit televiziv "Porta a Porta", transmetuar nga Rai 1 që nga viti 1996. Ndërsa që nga viti 2014 ai ka qenë drejtor redaktues i QN Quotidiano Nazionale (Gazeta Kombëtare).
 
Muori bastardo devi morire devi stronzo ti pàgano cinque stelle
Devi morire
Non sei Romano non puoi capire
Vogliamo un Romano vero al comando
Comandone sempre gli stronzi
Dittatori
 
 

Menyja e navigimit