Ndryshimi mes inspektimeve të "Rahoveci"

Jump to navigation Jump to search
39 bytes removed ,  11 muaj më parë
v
U kthyen ndryshimet e 80.80.168.170 (diskutimet) në versionin e fundit nga Βατο.
(ddd)
v (U kthyen ndryshimet e 80.80.168.170 (diskutimet) në versionin e fundit nga Βατο.)
Etiketa: Rollback
}}
 
'''Rahoveci''' është qytet dhe komunë në pjesën jug-perëndimore të Kosovës. Në veri kufizohet me [[Klina|Klinën]], në lindje me [[Theranda|Suharekën]], në pjesën jugore gjendet komuna e [[Komuna e Prizrenit|Prizrenit]], ndërsa ne tërë pjesën perëndimore kufizohet me komunën e [[Komuna e Gjakovës|Gjakovës]]. Përafërsisht ka diku 276&nbsp;km<sup>2</sup> dhe është vendbanim i 76.577 banorëve. Ndërsa vetëm në qytet janë 29.854 banorë sipas statistikave të vitit [[2016]].
 
dhe asnjeri nuk miret me punet e veta sipas statistikave të vitit [[2016]].
 
== Pak histori ==
59

edits

Menyja e navigimit