Dallime mes rishikimeve të "Oxnard, California"

Jump to navigation Jump to search
Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
(rregullime të tekstit duke përdorur AWB)
(Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
<!--Statistika dhe Transporti-->
|Lartësia = 16
|Themelimi = June 30, 1903<ref>{{Cite web | url = http://www.calafco.org/docs/Cities_by_incorp_date.doc | title = California Cities by Incorporation Date | format = Word | publisher = California Association of [[Local Agency Formation Commission]]s | accessdate = August 25, 2014 | archiveurl = https://web.archive.org/web/20141103002921/http://www.calafco.org/docs/Cities_by_incorp_date.doc | archivedate = 3 nëntor 2014 | url-status = dead }}</ref>
|Sipërfaqja = 101.548
|Sipërfaqja Tokë = 69.656
}}
 
'''Oxnard, California''' (City of Oxnard) është një qytet në qarkun [[Ventura County, California|Ventura]] të [[Shtetet Federale të Amerikës|shtetit federal]] [[California]], [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|SHBA]]. Në Oxnard, California jetojnë 197899 banorë (2010)<ref>{{Cite web|url=http://quickfacts.census.gov/qfd/states/06/0654652.html|title=Oxnard (city) QuickFacts|publisher=[[United States Census Bureau]]|accessdate=March 11, 2015|archiveurl=https://www.webcitation.org/6ABM5oLH7?url=http://quickfacts.census.gov/qfd/states/06/0654652.html|archivedate=25 gusht 2012|url-status=dead}}</ref>, dhe dendësia e popullisë është banor/km<sup>2</sup> (7358 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 101.548&nbsp;km<sup>2</sup> (39.208&nbsp;sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 16&nbsp;m (52&nbsp;ft).<ref>{{Cite GNIS|1652766|Oxnard|accessdate=December 10, 2014}}</ref>
== Historia ==
== Gjeografia ==

Menyja e lëvizjeve