Dallime mes rishikimeve të "Hibridët e panterave"

Jump to navigation Jump to search
v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (Punetor i Rregullt5 zhvendosi faqen Hibridet e panterave tek Hibridët e panterave)
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Hibridi që lind nga kryqëzimi mes [[luani]]t (''Panthera leo;♂'') dhe [[Ligresha|ligreshës]] (''Panthera leo'' × ''Panthera tigris;♀'') quhet [[Liligri|'''liligër''']]. Liligri i parë i njohur, i emëruar Kiara, lindi në vitin 2012 në Kopshtin zoologjik të Novosibirskut, në [[Rusia|Rusi]], në vitin 2012.<ref>{{cite news|title=Ligerungar – en världssensation|url=http://www.dn.se/nyheter/varlden/ligerungar-en-varldssensation/|accessdate=4 August 2013|newspaper=Dagens Nyheter|date=3 August 2013}}</ref>
 
== ReferencatReferimet ==
{{Reflist}}
 

Menyja e lëvizjeve