Ndryshimi mes inspektimeve të "Shokët"

Jump to navigation Jump to search
116 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Filmi "Shokët" prodhim i vitit 1982. Regjia: Kujtim Çashku, Skenari: Shpëtim Karaj, Fahri Balliu, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Hajg Zaharjan. === Përmbajtja e filmit === ...)
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Ngjarjet zhvillohen në një projekt të madh industrial. Gjatë provave për vënien në shfrytëzim të një linje të re në furrnalta ndodh një shpërthim me pasoja të konsiderueshme dhe eksperimenti ndërpritet. Ing. Genci është përgjegjës për këtë por në fund ai zbulon se shkaku i shpërthimit nuk ishte defekt i projektit por një sabotim i qëllimshëm.
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
 
{{film-cung}}
 
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1982]]
Anonymous user

Menyja e navigimit