Dallime mes rishikimeve të "Kremlini"

Jump to navigation Jump to search
1 byte removed ,  1 vit më parë
v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Këndi verior i Kremlinit është i okupuar nga Arsenali i Kremlinit, i cili fillimisht u ndërtua për Pjetrin e Madh në vitin 1701. Seksioni juglindor i Kremlinit mban ndërtesën e armatimeve. Ndërtuar në vitin 1851 sipas një dizjani rilindës, ajo është aktualisht një muze që strehon shenja shtetërore ruse dhe fonde diamantësh.
 
==ReferencatReferimet==
 
===Shënime===

Menyja e lëvizjeve