Ndryshimi mes inspektimeve të "Ligjet e Njutonit"

Jump to navigation Jump to search
v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(rv)
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
[[Ligji i ruajtes së energjisë]] u zbulua rreth dy shekuj pas jetës së Njutonit, kjo vonesë ndodhi për shkak të vështirësive që u hasën në kuptimin e rolit të formave të padukshme dhe mikroskopike të energjisë si nxehtësia dhe drita infra te kuqe.
 
== ReferencaReferime ==
<references/>
 

Menyja e navigimit