Ndryshimi mes inspektimeve të "Mehmet pashë Deralla"

Jump to navigation Jump to search
v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Deralla u përfshi me lëvizjen Kaçake në viset shqiptare të pushtuara nga serbët, prej të cilëve u arrestua dhe burgos. Ndërroi jetë në burgun e Podgoricës, ku thuhet se e helmuan.<ref name="ER"/>
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist|2}}
[[Kategoria:Lindje 1843]]

Menyja e navigimit