Ndryshimi mes inspektimeve të "Territoret Veri-Perëndimore"

Jump to navigation Jump to search
v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
'''Territoret Veri-Perëndimore''' është një [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|provincë]] në [[Kanada]]. Provinca ka një sipërfaqe 1346106&nbsp;km² dhe popullsi 42940 banorë.<ref>{{cite web|url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A|title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)|publisher=Statistics Canada|date=8 shkurt 2012|accessdate=22 tetor 2012}}</ref> dhe është themeluar më [[15 korrik]] [[1870]]. [[Yellowknife]] është kryeqëndra e provincës.
 
== ReferencatReferimet ==
{{referenca}}
 

Menyja e navigimit