Ndryshimi mes inspektimeve të "Pogradeci"

Jump to navigation Jump to search
1 byte removed ,  11 muaj më parë
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
Në Pogradec ndodhet klubi futbollistik [[KS Pogradeci]], i cili luan në kategorinë e parë, pas një sezoni 2011-2012 në atë superioren.
 
== Transporti0Transporti ==
Pogradeci ndodhet rreth 139 km larg [[Tirana|Tiranës]], kryeqytetit të Shqipërisë, 40 km larg nga [[Korça]], 5 km larg nga [[Tushëmishti]] (pikë kalimi kufitar me [[Republika e Maqedonisë|Maqedoninë]]), 25 km larg [[Ohri]]t (qytetit përballe Pogradecit në anën tjetër të liqenit).
 
Anonymous user

Menyja e navigimit