Dallime mes rishikimeve të "Pogradeci"

Jump to navigation Jump to search
3 bytes added ,  1 vit më parë
→‎Turizmi: Korrigjim gabim shtypi
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
(→‎Turizmi: Korrigjim gabim shtypi)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
Pogradeci ka një muze të pasur me deshmi antikiteti dhe të kohës së luftës, ka kishën e vjetër ortodokse, që quhet [[Kisha e Shën Mërisë (Pogradec)|kisha e Shën Mërisë]] dhe ndodhet në lagjen e vjetër të Pogradecit, si dhe një kishë të re, më arkitekturë shumë të vecante të quajtur Ringjallja. Qyteti gjithashtu ka dy xhami. Njera ndodhet në qendër të qytetit dhe tjetra në lagjen e quajtur Goricë.
 
Katër kilometër në lindje të Pogradecit ndodhet pika turistike të [[Driloni]]t.
 
Pogradeci nje vend uristikturistik.
 
== Sporti ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve