Ndryshimi mes inspektimeve të "Francis Crick"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  9 muaj më parë
v
 
[[Skeda:ADN_animationDNA animation.gif|thumb|animacion nga acidi dezoksiribonuklear]]
'''Francis Harry Compton Crick''' lindi më [[8 qershor]] 1916 në [[Northampton]], [[Angli]] dhe vdiq më [[28 korrik]] 2004 në [[San Diego]], [[USA]]). Ishte fizikan dhe biokimist anglez dhe së bashku me [[James Watson]] bëri-formoi strukturën molekulare të [[acideve dezoksiribonuklearë]] [[DNA]].
 
54

edits

Menyja e navigimit