Ndryshimi mes inspektimeve të "F.C. Internazionale Milano"

Jump to navigation Jump to search
 
==Trofe==
[[FileSkeda:Inter1965-66.jpg|thumb|Skuadra e Interit që fitoi [[1965Kupa IntercontinentalInterkontinentale Cup1965|Kupën Interkontinentale në 1965]].]]
Inter ka fituar 30 trofe vendor. Zikaltrit kanë fituar 18 kampionate, shtatë [[Coppa Italia|kupa]] dhe pesë [[Supercoppa Italiana|superkupa]]. Nga viti 2005 deri në vitin 2010, Inter fitoi kampionatin pesë herë rresht duke barazuar rekordin e të gjitha kohërave të vendosura nga [[Torino F.C.|Torino]], por në vitin 2017, [[Juventus F.C.|Juventus]] theu rekordin me titullin e gjashtë rresht. Ata e kanë fituar [[UEFA Liga e Kampioneve|Ligën e Kampioneve]] tre herë: dy herë rresht në 1964 dhe 1965 dhe një tjetër në 2010. Klubi gjithashtu ka fituar edhe tre herë [[UEFA Liga e Europës|Kupën UEFA]], dy herë në [[Kupa Interkontinentale (futboll)|Kupën Interkontinentale]] dhe një herë [[FIFA Kupa e Botës për Klube|FIFA Kupën e Botës për Klube]].<ref>{{cite web|url=https://www.inter.it/en/palmares|title=palmares|trans-title=trofetë|publisherwebsite=inter.it|publisher=F.C. Internazionale Milano|accessdate=25 tetor 2018}}</ref>
 
{| class="wikitable plainrowheaders" style="font-size:95%; text-align:center;"

Menyja e navigimit