Dallime mes rishikimeve të "Hurgada"

Jump to navigation Jump to search
34 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e 197.39.146.11 (diskutimet) në versionin e fundit nga Goelia.
v (U kthyen ndryshimet e 197.39.146.11 (diskutimet) në versionin e fundit nga Goelia.)
Etiketa: Rollback
 
Ka dy qendra urbane, Dahar dhe Sekalla (ose Sakkala, Siqala), disa kilometra larg, dhe një rresht të gjatë e hoteleve përgjatë bregdetit. Ka edhe një aeroport.
 
Deri kohët e fundit mjaft Hurghada ishte një komunitet të vogël peshkimi. Sot, qyteti ka 42.967 banorë ([[31 dhjetor]] [[2005]]) dhe është i ndarë në tri fusha kryesore. El Dahar, pjesa e vjetër e stacioneve të autobuzave, zyra postare dhe pazari i madh, Sekalla është pjesë e reja, dhe El Korr Rrugor, e cila shtrihet deri në jug të objekteve hoteliere, madje më të reja. E gjithë zona 30-40 km shtrihet përgjatë bregdetit.cl 011ca14 p12i ar 59fa 12dfdabad
 
[[Kategoria:Qytete në Egjipt]]

Menyja e lëvizjeve