Ndryshimi mes inspektimeve të "Jakup Mato"

Jump to navigation Jump to search
28 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
* Mato, Jakup „Romani Komisari Memo“ në „Artikuj dhe studime mbi romanin“ Tirana 1980 f. 81–88
*"Tipare të reja në lëvrimin e një lloji letrar" nëntori 6/1981
* Mato, Jakup „Humori dhe satira në poezinë e [[Ismail Kadare|I. Kadaresë]]“ [[Studime Filologjike]] Nr 4 1987 f 103–120
* ''Disa tipare të satirës se Migjenit'' [[Migjeni|Millosh Gjergj Nikolla]]). [[Studime Filologjike|Studime filologjike]], 1988, Nr. 3
* Mato, Jakup “Poetika e komikes (Vlera ideoestetike të humorit e të satirës ne veprën e [[Dritëro Agolli|D. Agollit]]) [[nëntori]] Nr 6 1988 f 31-49
* Mato, Jakup „Përmes botës së brendshme të personazheve. Balada e Kurbinit“ Drita 27. mars 1988 f. 6
Anonymous user

Menyja e navigimit