Ndryshimi mes inspektimeve të "Vlera ushqyese"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:Fruits vegetables and nuts.jpg|parapamje|Frutat, perimet, farat edhe drithrat jane ushqime te pasura me vlera ushqyese qe i duhen njeriut.]]
'''Vlerat ushqyese''' janë materiale te rendesishme që gjenden brenda ushqimit që ne konsumojmë, dhe janë të domosdoshme për mbijetesën e organizmave dhe qelizave. Vlerat ushqyese mbështesin jetesën dhe shëndetin e çdo organizmi në tokë. Shkenca e ushqimit analizon se si trupi reagon ndaj ushqimit, dhe si ndikojnë vlerat ushqyese në mirëmbajtjen, rritjen, riprodhimin, shëndetin dhe sëmundjen e një organizmi. Kjo shkencë studion se si trupi e zbërthen ushqimin (katabolizmi) dhe si e riparon atë duke krijuar qeliza dhe inde të reja (anabolizmi). Katabolizmi dhe anabolizmi bashkë njihen si '''[[Metabolizmi|metabolizmi]]'''.<ref name=":0">{{Cite news|url=https://www.medicalnewstoday.com/articles/160774.php|title=Nutrition: What is it and why is it important?|work=Medical News Today|access-date=2018-09-20}}</ref>
 
'''Dieta ushqyese''' që njeriu ndjek është shume e rëndësishme për shendetin dhe mirëqenien e tij. Kjo sepse ushqimi na furnizon me energji dhe vlera ushqyese që janë esenciale për funksionim të trupit tonë. Trupit të njeriut i nevojiten lloje të ndryshme të vlerave ushqyese si '''[[Karbohidratet|karbohidratet]], [[Yndyra|yndyrat]], fibrat, [[Proteina|proteinat]], mineralet, [[Vitaminat|vitaminat]]''' dhe '''[[Uji|uji]]''' të ndara në makroelemente dhe mikroelemente.<ref name=":0" />
Anonymous user

Menyja e navigimit