Dallime mes rishikimeve të "Gjergj Arianiti"

Jump to navigation Jump to search
12 bytes removed ,  1 vit më parë
v
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
* Katerina u martua me Nichola Boccali.
 
Më pas u martua për së dyti me Pietrinen, të bijën e Oliviero Frankones, baronit të Taurizanos.<ref name=":0" /> Sipas [[Gjon Muzaka|Muzakës]] nga të dyja martesat pati dhjetë fëmijë, prej të cilëve tre djem.<ref name="albanianhistory.net">''Brief Chronicle on the Descendants of our Musachi Dynasty'' by [[John Musachi]] (1515) {{cite web|url=http://www.albanianhistory.net/texts16-18/AH1515.html|title=Archived copy|accessdate=2011-11-29|deadurl=yes|archiveurl=https://web.archive.org/web/20100910095427/http://www.albanianhistory.net/texts16-18/AH1515.html|archivedate=2010-09-10|df=}}</ref> Burime tjera e nxjerrin sikur kishte tre bija dhe së paku një djalë.<ref name=":4" />
 
* Kostandin Arianiti, kapiten arbëror,<ref name=":4" /> varrosur në Kishën e 12 apostujve në Romë.<ref>{{Harvnb|Pipa|2013|page=43.}}</ref>

Menyja e lëvizjeve