Dallime mes rishikimeve të "Pedagogjia speciale"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Removed redirect to Arsimi special)
Etiketa: Hoqi ridrejtimin
v
{{Shiko gjithashtu|Arsimi special}}
'''Pedagogjia speciale''' ({{lang-en|'''Special education'''}}; {{lang-fr|'''Éducation spécialisée'''}}; {{lang-de|'''Sonderpädagogik'''}}; {{lang-it|'''Pedagogia speciale'''}}; {{lang-sh|'''Specijalna pedagogija'''}}) është praktikënjë disiplinë e pedagogjisë e cila merret me studimin e edukimit dhe arsimit të nxënësve me nevoja të veçanta arsimore në një mënyrë e cila i merr parasysh nevojat dhe dallimet individuale të tyre. 
 
== Degët ==

Menyja e lëvizjeve