Ndryshimi mes inspektimeve të "Ilirjan Gjika"

Jump to navigation Jump to search
→‎Vepra: Fixed grammar
(Strukture dhe Shkrime)
(→‎Vepra: Fixed grammar)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
Krahas punës është marë në mënyrë të rregullt gjatë periudhës 1996 - 2008 si pregatitës dhe lektor në kurset para-universitare për konkurset e shkollave të larta në degët: Juridik, Shkenca Politike, Histori, etj.
Pas një eksperiece dhe studimeve historike shumë vjeçare erdhi si rezultat botimi i librit të historisë së Fierit "Fieri në shekuj" botim ky i vitit 2004. Po në këtë vit del në botim monografia historike "Bir i denjë i Libohovës". Tezat më të njohura të punimeve të tij janë: ''Argumentimi i fakteve se Shën Pali nuk ka predikuar në Apoloninë e Ilirisë'' dhe se ''Kastriotët ishin me origjinë nga Mati''.
Gjithashtu Ilirjan Gjika ka qenë një nga lektorët kryesorë në prezantimet e librave të autorëve shqiptarë si: Prof.Dr.Pellumb Xhufi, Prof.Dr. Bardhosh Gace, Mustafa Nano, Maku Pone, Jakov Milaj, Shpresa Musaj Omer, Kristaq Shtëmbari etje.t.j.
 
<br />
Anonymous user

Menyja e navigimit