Dallime mes rishikimeve të "Konferenca e Jaltës"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎Vendimet: Rregulloa gabimet)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Punoi:Kledjan Harizi
 
Konferenca e Jaltes:
== Vendimet ==
Kishte si Detyre te ruante lopet e Hitlerit,sepse hitleri ishte pall komplet apo jo
 
Churchill pati shkruar:
* Rumänia: Rusia 90 % – te tjeret 10 %
* Greqia: Großbritannien 90 % – Russland 10 %
* Jugoslawi: 50 % – 50 %
* Hungari: 50 % – 50 %
* Bullgari: Rusia 75 % – tetjeret25 %
Stalini e miratoi sipas Churchillit propozimin duke vendosur nje v mbi leter.Dhe kishte shume ngaterresa ne konference.Hahahaha jau futa 🤣🤣
 
== Literatura ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve