Dallime mes rishikimeve të "Prefiksi telefonik"

Jump to navigation Jump to search
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.200.215.153) dhe riktheu rishikimin 1203085 nga Roboti Tung
(American)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.200.215.153) dhe riktheu rishikimin 1203085 nga Roboti Tung)
 
'''Prefiksi''' është një numër që i është caktuar një shteti nga [[Bashkimi Ndërkombëtar i Telekomunikacionit]] dhe shërben për të kontaktuar me telefon shtetet specifike.
 
== AmericaShiko dhe këtu ==
American
 
[[Kodet lokale telefonike|Kodet (prefikset) lokalë telefonik të Shqipërisë]]
 

Menyja e lëvizjeve