Dallime mes rishikimeve të "Gëzhoja e vjetër"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Rregullime Markup-i duke përdorur AWB)
No edit summary
|Kompozitori=
|Kamera=
|DrejtorArt=[[Josif Kromidha]]
|Prerja=
|Producenti=
 
Serveti është shokë ushterie i vjetër i Pandit. Ky i fundit, është rekrutuar nga agjentët e huaj të kundërspiunazhit për të kërkuar informacione në lidhje me një uzinë ushtarake ku punon shoku i tij Serveti. Për të arritur qëllimet e tij, Pandi e kërcënon Servetin, duke i bërë ''shantazh'' me një gezhojë të vjetër, me të cilën Serveti ka plagosur aksidentalisht një shok të tijin, gjatë shërbimit ushtarak. Serveti refuzon t’i shërbejë Pandit dhe vritet nga ai. Organet e hetusise e zbulojne me sukses Pandin si vrasesin e Servetit në bashkpunim me "teze Leften" një ish mik i babait të Pandit.
 
DREJTORI ARTISTIK...JOSIF KROMIDHA
 
SKENARI...NESHAT TOZAJ
8

edits

Menyja e lëvizjeve