Dallime mes rishikimeve të "Biçikleta"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
# [[Skeda:GT Avalanche Albania.jpg|parapamje]]'''Biçikleta.''' është një cikël pedal-ngasës, një mjet lëvizës makine me dy rrota te bashkangjitura ne një kornizë, njëri pas tjetrit. Një person i cili e nget quhet çiklist.
#Është një cikël pedal-ngasës, një mjet lëvizës makine me dy rrota te bashkangjitura ne një kornizë, njëri pas tjetrit. Një person i cili e nget quhet çiklist.
 
Biçikletat u futën në shekullin e 19 dhe tani numri i tyre është rreth një milion në mbarë botën, dy herë më shumë sesa automobilat. Ata janë mjetet kryesore të transportit në shumë rajone. Ato gjithashtu ofrojnë një formë të rekreativitetit popullor, dhe të jenë te përshtatur për të tilla përdoren si lodra për fëmijë, të rriturit e përdorin ne palestër,përdorime ushtarake dhe policore, ndërlidhës shërbimesh sportive dhe konkurrues.
21

edits

Menyja e lëvizjeve