Dallime mes rishikimeve të "Juristi"

Jump to navigation Jump to search
18 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 0 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 1) #IABot (v2.0.1
(rregullim i sintaksës)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 0 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 1) #IABot (v2.0.1)
 
== Detyrat ==
Juristët mund të punësohen në sektorë të ndryshëm të administratës publike qëndore dhe vendore, ose në Departamentet ligjore të bizneseve private.<ref>[http://www.uniel.edu.al/index.php/en/study-programs-economic/172-programet-e-studimit Universiteti i Elbasanit: Programet e Studimit]</ref> Disa nga detyrat e juristit që punon për biznesin janë:<ref>[https://duapune.com/jobs/16186/exportPDF Juriste:Kërkesat]{{Lidhje e thyer}}</ref>
 
* Përfaqësimi i shoqërisë pranë institucioneve administrative dhe ndjekja e procedurave ligjore, ankimimeve dhe korrespondencës zyrtare me autoritetet shtetërore, për çështje të caktuara ligjore të veprimtarisë së shoqërisë.

Menyja e lëvizjeve