Ndryshimi mes inspektimeve të "Kasabaja"

Jump to navigation Jump to search
21 bytes added ,  10 muaj më parë
i japim nenparagraf historik aty
(Faqe e re: '''Kasabája''' në gjuhën standarde dhe toskërisht, '''kasabë-a''' në Kosovë dhe në Shkodër, shënjonte në kohën...)
 
(i japim nenparagraf historik aty)
Etiketa: Ridrejtim i ri
#RIDREJTO [[Qyteza]]
'''Kasabája''' në [[Gjuha standarde|gjuhën standarde]] dhe [[Toskërishtja|toskërisht]], '''kasabë-a''' në [[Kosova|Kosovë]] dhe në [[Shkodra|Shkodër]], shënjonte në kohën e [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]] një qytet të vogël, qytezë, si [[Kruja]], [[Fieri]], [[Gjakova]] dhe [[Tirana]] e asaj kohe.<ref>{{Cite book|title=Fjalori i Orientalizmave në Gjuhën Shqipe|last=Dizdari|first=Tahir|publisher=AIITC|year=2004|isbn=|location=Tiranë|pages=515|authorlink=Tahir Dizdari|language=sq|chapter=Kasabá-ja}}</ref>
 
Anonymous user

Menyja e navigimit