Dallime mes rishikimeve të "Dashnor Asllani"

Jump to navigation Jump to search
484 bytes removed ,  1 vit më parë
Refuzoi 9 ndryshimet e fundit të tekstit (nga Krasniqi Ermal) dhe riktheu rishikimin 2136964 nga Krasniqi Ermal
(Created artcle)
(Refuzoi 9 ndryshimet e fundit të tekstit (nga Krasniqi Ermal) dhe riktheu rishikimin 2136964 nga Krasniqi Ermal)
{{Infobox aktor|emri=Dashnor Asllani|vendlindja=Kosova|profesioni=Aktor|titulli=Dashnor Asllani|ditëlindja=18 tetor 1976}}
== Biografia ==
'''Dashnor Asllani''' (Dashi) është Model, Aktor, Producent dhe Biznismen shqiptar.Lindi në Prishtinë më 18 tetor të vitit 1976. Fillimet e karrieres se tijë si biznismen i filloi ne vitin 2008 me qendren tregtare “Mentori Center” në Ferizaj, qendra tregtare pati sukses te madh dhe vazhdon te ketë ende.Vite më vonë filloi te mirret me modelizem dhe pati sukses te madh si producent ne nivel botëror. Mbajti shumë sfilata te ndryshme, njëra prej tyre është “Albanian Fashion Night” pranverë/verë 2017 qe u mbajtë ne Ferizaj si dhe ne nivelin ndërkombëtarë internacional “World Top Model” , “Miss Europa” si dhe imazhin e shumë kompanive te ndryshme për modelizëm. Më vonë Dashnor Asllani organizoi filmin shqipëtarë “Dashuria s’mjafton” aktor dhe drejtor fotografie i cili pati sukses te madhë ne te gjithë botën. Dashnor Asllani tani po punon si Producent i kinematografisë ne filmin e tijë te ardhshem, qe po pritet të dalë shumë shpejt.{{Infobox aktor|emri=Dashnor Asllani|vendlindja=Kosova|profesioni=Aktor|titulli=Dashnor Asllani|ditëlindja=18 tetor 1976}}
 
'''Dashnor Asllani''' është Model, Aktor, Producent dhe Biznismen shqiptar.
 
== Biografia ==
 
'''Dashnor Asllani''' (Dashi) është Model, Aktor, Producent dhe Biznismen shqiptar.Lindi në Prishtinë më 18 tetor të vitit 1976. Fillimet e karrieres se tijë si biznismen i filloi ne vitin 2008 me qendren tregtare “Mentori Center” në Ferizaj, qendra tregtare pati sukses te madh dhe vazhdon te ketë ende.Vite më vonë filloi te mirret me modelizem dhe pati sukses te madh si producent ne nivel botëror. Mbajti shumë sfilata te ndryshme, njëra prej tyre është “Albanian Fashion Night” pranverë/verë 2017 qe u mbajtë ne Ferizaj si dhe ne nivelin ndërkombëtarë internacional “World Top Model” , “Miss Europa” si dhe imazhin e shumë kompanive te ndryshme për modelizëm. Më vonë Dashnor Asllani organizoi filmin shqipëtarë “Dashuria s’mjafton” aktor dhe drejtor fotografie i cili pati sukses te madhë ne te gjithë botën. Dashnor Asllani tani po punon si Producent i kinematografisë ne filmin e tijë te ardhshem, qe po pritet të dalë shumë shpejt.{{Infobox aktor|emri=Dashnor Asllani|vendlindja=Kosova|profesioni=Aktor|titulli=Dashnor Asllani|ditëlindja=18 tetor 1976}}
== Filmografia ==
{| class="wikitable sortable"
!Year
!Title
!Role
!
|-
|2018
|Dashuria s'mjafton
|
|
|-
|
|
|
|
|-
|
|
|
|
|}
 
== Produksione ==
{| class="wikitable sortable"
!Year
!Title
!Role
|-
|2018
|Dashuria s'mjafton
|
|-
|
|
|
|-
|
|
|
|}
 
== Referencat ==
{{Reflist}}
{{Referenca|referenca=Dashnor Asllani|refs=Dashnor Asllani}}
 
== Lidhje të jashtme ==
Dashnor Asllani në IMDb
 
[[Kategoria:Regjisorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Aktorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Skenaristë shqiptarë]]
[[Kategoria:Producentë shqiptarë]]
<references group="Dashuria S'mjafton" responsive="" />

Menyja e lëvizjeve